Do kiedy wozić dziecko w gondoli?

Wieść o tym, że w życiu pary pojawi się dziecko, jest jedną z najpiękniejszych chwil. Przyszli rodzice już w tym momencie powinni zacząć myśleć o tym, by powoli kompletować wyprawkę dla niemowlaka. Jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy kupić, jest wózek. W początkowych sześciu czy nawet siedmiu miesiącach wychodząc na spacer, będziecie korzystali wyłącznie z gondoli, dlatego warto zastanowić się, jaką wybrać, by jak najlepiej sprawdzała się w trakcie wyjść z dzieckiem.

Dłuższa gondola = większy komfort dla dziecka

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, o jakiej porze roku będziecie korzystali z gondoli. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zimą trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dziecko będzie miało założoną czapeczkę, ciepłe i grube ubranie, śpiwór i koc, co oznacza, że będzie potrzeba więcej miejsca niż latem. Dlatego warto wybrać model, mający co najmniej 75 cm długości. W przypadku, kiedy będziecie używali leżącej części wózka w cieplejsze miesiące, należy sprawdzić, czy ten element został wyposażony w odpowiednie wywietrzniki w postaci siateczki, dzięki którym maluszek nie będzie się przegrzewał.

Naturalne materiały wewnątrz gondoli

Oprócz wywietrzników niezwykle istotne są także materiały, jakie wykorzystano w środku gondoli. Materac, a także wszystkie pozostałe surowce, mające bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą maluszka powinny być jak najbardziej naturalne i przewiewne. Dlatego najlepszym wyborem będzie zakup bambusowych lub bawełnianych akcesoriów, zapewniający niezwykły komfort dla dziecka. To szczególnie ważne latem, kiedy jest gorąco i wzrasta ryzyko powstawania podrażnień u maluchów.

Lekka gondola to większy komfort dla rodziców

Nie wolno zapominać również o własnym komforcie. Osoby, które mieszkają w bloku czy nawet w domku jednorodzinnym, często będą musiały wnosić, znosić, wkładać czy rozkładać wózek. Dlatego też cała konstrukcja musi być stosunkowo lekka. Nie powinna przekraczać około 5 kg wagi, by zapewnić wygodę rodzicom, dziadkom czy znajomym. Codzienne noszenie dziecka dla niektórych i tak jest dużym obciążeniem, w związku z czym warto wziąć i ten czynnik pod uwagę przy wyborze odpowiedniego wózka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *