Wielofunkcyjna spacerówka – na co zwrócić uwagę?

W ciągu dziewięciu miesięcy przyszli rodzice muszą przygotować wyprawkę dla niemowlaka, która będzie zawierała wszystkie najważniejsze produkty takie, jak pieluchy, łóżeczko czy też wózek. Właśnie z tego ostatniego artykułu dziecko będzie korzystało najdłużej. Dlatego też przed wyborem odpowiedniego modelu, warto zastanowić się nad tym, jakie powinien mieć funkcje. W naszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Wielofunkcyjna spacerówka – na co zwrócić uwagę?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy trzeba kupić dla małego dziecka. Dlatego też warto zadbać o to, by wybierać uniwersalne produkty. Tego typu artykułem jest wózek wielofunkcyjny, który oprócz gondoli będzie miał także wygodną, a przede wszystkim regulowaną część spacerową. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ właśnie z niej dziecko będzie korzystało od momentu, kiedy zacznie siadać przez kolejnych kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy. Na tej podstawie powinno się dokonywać wyboru wózka wielofunkcyjnego.

Wysoka jakość materiałów w wielofunkcyjnym wózku spacerowym

Wiele oferowanych na rynku produktów nie posiada cofanego, chowanego lub wydłużanego podnóżka, przez co okres użytkowania się skraca, ponieważ potrzebna jest inna, większa część spacerowa wózka.
Warto także zwrócić uwagę na to, aby wysokość oparcia była adekwatna do amortyzacji stelaża. Ten rodzaj wózka przy dużej amortyzacji nie powinien posiadać pozycji leżącej bez obciążenia do poziomu zero, ponieważ kiedy włożymy dziecko do środka, jego głowa będzie zbyt nisko.
Przeglądając oferty produktów, należy także dopytać, czy dany model posiada wkładkę z wysokojakościowych materiałów, aby nie podrażniała skóry dziecka.
W przypadku najmłodszych najbardziej zależy nam na ich bezpieczeństwie, dlatego możliwość regulacji wysokości i długości pasów pięciopunktowych będzie dodatkowym atutem. Dzięki temu można dostosować je do wzrostu malucha.
Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, by budka w spacerówce była długa, a po jej opuszczeniu można było nią przykryć dziecko. Istotne jest także, aby znalazła się tam przestrzeń wentylacyjna.

Ułatwienia dla dziecka i rodziców

Dodatkowo okrycie na nogi powinno być przestronne, aby w zimne i chłodne dni bez problemu można było do środka włożyć koc lub śpiwór. Ułatwieniem dla rodziców mogłyby okazać się również zamki na pokrowcu, ponieważ zimą, gdy mamy skostniałe ręce, łatwiej jest odpiąć i zapiąć zamek niż napy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *